COACHING

Sesja coachingowa to moment dla Ciebie. Mówisz STOP! żeby zatrzymać się w codziennym biegu, natłoku spraw i informacji, by wziąć głęboki oddech i pozwolić sobie na chwilę refleksji. Dzielisz się tym, co Cię blokuje, tłamsi i nie pozwala swobodnie żyć. Praca z Coachem to nabranie dystansu, spojrzenie na siebie TU i TERAZ z szerszej perspektywy. Pozwala uporządkować myśli i jasno określić cele na przyszłość.

Jak wygląda indywidualna praca z Coachem?

Praca Coacha zdecydowanie różni się od pracy psychologa czy terapeuty. Pracując z Coachem skupiasz się przede wszystkim na swojej przyszłości. Coach nie doradzi, nie podsunie gotowej instrukcji czy planu do wykonania.
Poprzez umiejętne zadawanie pytań i wykorzystanie metod coachingowych, wydobywa na światło dzienne Twoje zasoby, talenty, umiejętności i kompetencje, aktywując do opracowania indywidualnego planu działania.
Wzmacniania Cię w procesie zmiany i wdrażania kolejnych etapów planu w życiu codziennym. W efekcie znajdujesz w sobie zasoby, budujesz siłę i gotowość do osiągania swoich celów osobistych, zawodowych czy rodzicielskich.
Praca z Coachem to tak zwany proces coachingowy, na który składa się średnio 5 - 8 sesji indywidualnych. Spotkania odbywają się w początkowym etapie pracy co tydzień, później co 2-3 tygodnie. Proces budowania świadomości, ustalania celów, wykonania konkretnych kroków w działaniu i zmiany nawyków nie wydarzy się podczas jednej sesji.
Coach jest neutralną osobą, pozbawioną uprzedzeń wobec Ciebie jako Klienta, nie ocenia. Coach pracuje w atmosferze zaufania i otwartości.
To bezpośrednio wpływa na Twój komfort, znosi blokady, pozwala na refleksję i spojrzenie na tak dobrze znane obszary Twojego życia osobistego z zupełnie nowej perspektywy.

Life Coaching / Coaching Personalny

Life coaching to przede wszystkim praca na osobistych celach
Coaching spotkamy zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Coraz więcej osób widzi jak wiele korzyści i wymiernych rezultatów przynosi praca indywidualna z Coachem. Głównym zadaniem Coacha jest wspieranie klienta w ustalaniu swoich celów i wykonywania konkretnych kroków na drodze do ich realizacji w oparciu o własne wnioski, talenty oraz potencjał. Coach buduje świadomość klienta, łamie blokady, przeprowadza przez zmiany i aktywuje rozwój osobisty w różnych dziedzinach życia.
Sesja coachingowa trwa 1h. Średnio proces coachingowy trwa od 5 do 8 sesji. Jest to indywidualna kwestia i zależy od tego, z jakimi tematami przychodzisz i nad czym będziemy pracować. Pierwsze spotkanie to tak zwana sesja kontraktowa, podczas której przedstawię Ci jak wygląda proces coachingowy. Jest to moment, kiedy możesz mnie poznać, zadać pytania i sprawdzić czy zwyczajnie chcesz ze mną pracować. Sesja kontraktowa jest bezpłatna.

Zapraszam na spotkanie!

Przykładowe obszary do pracy z Coachem

- Budowanie świadomości i własnych zasobów -
- Odkrycie mocnych stron i talentów -
- Przełamywanie blokad wewnętrznych -
- Redukcja stresu i wypalenia w różnych rolach życiowych -
- Pobudzenie – często tłumionej – kreatywności -
- Poprawa relacji z bliskimi osobami-
- Rozwój osobisty -
- Wzmocnienie pewności siebie -
- Motywacja do działania -
- Zmiana nawyków, które utrudniają codzienne życie -
- Wyznaczanie celów osobistych i planowanie strategii -
- Aktywacja do działania i realizacja celów -
- Zmiana pracy -
- Organizacja i planowanie, zarządzanie czasem -

Coaching kariery

Coaching kariery to przede wszystkim jasno sprecyzowany cel zawodowy i kierunek działania
Praca w tym obszarze to praca nad świadomym zarządzaniem karierą. Głównym celem jest pomoc w osiągnięciu satysfakcji i zadowolenia z życia zawodowego. Efektem coachingu kariery jest zwiększona świadomość siebie, własnych talentów, motywacji, wartości i predyspozycji oraz potencjału rozwoju kariery.
Jeśli jesteś w procesie zmiany, chcesz awansować i się rozwijać, zastanawiasz się nad nowym wyzwaniem zawodowym lub planujesz zupełnie zmienić zawód i branżę, praca z Coachem umożliwi Ci spojrzenie na ten temat z szerszej perspektywy. Jasno sprecyzowany cel i przeanalizowanie możliwych opcji pozwoli Ci wejść i realizować swoje postanowienia na indywidualnej drodze rozwoju kariery.
Coach kariery wspomaga Cię w całym procesie planowania Twojej kariery na dzień dzisiejszy i na przyszłość. Praca z Coachem pozwala na eliminowanie blokad ograniczających rozwój kariery, samoograniczających Cię przekonań, poprawę komunikacji ze współpracownikami oraz pomaga w osiągnięciu równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Zapraszam na spotkanie!