fbpx

A gdyby tak… częściej na OFFLAJNIE?

with Brak komentarzy
A gdyby tak… częściej na OFFLAJNIE?… 🤔

Luźny temat na poniedziałkowe popołudnie  …kto śledzi mojego FB, to już wie jak to u mnie jest… #lubieponiedzialki z Wami! Serio… 

Muszę przyznać, że ostatnio dużo czasu spędzam w sieci, szczególnie w social mediach. Chwilka tu, chwilka tam. I pewnie 40% nie ma nic wspólnego z moją pracą. Łapię się na tym, że robię to odruchowo w wolnej chwili, z przyzwyczajenia, w ramach przerywnika… Nic wartościowego, a pożera mój czas. 🤔 Ty też masz podobnie?

Dodatkowo czas, który spędzam przed komputerem pracując, czytając, dokształcając się to przecież kilka godzin dziennie! Rozumiem też, że czas pt. „koronawirus” przyczynił się z oczywistych powodów do zwiększenia aktywności on-line, ale widzę, że jest już tego trochę za dużo. Dla mnie zachowanie LIFE_WORK_BALANCE jest niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia.

I tu pojawia się u mnie pytanie…
👉A gdyby tak częściej na OFFLAJNIE?👈

Wylogować się i pozwolić odpocząć głowie od życia w sieci? WEEKEND na detoxie od telefonu! Skupić więcej czasu na RELACJACH i KONTAKTACH w REALU. Tak, żebyśmy korzystali z dobrodziejstw techniki gdzie jest nam to potrzebne, ale mieć też chwile na zupełnym OFFLAJNIE dla równowagi. …w dobie SOCIAL DISTANCE jest to lekko utrudnione, ale nadal możliwe 😎

🧐 A jak to wygląda u Ciebie? Często łapiesz się na odruchowym sięganiu po telefon, żeby posiedzieć w social mediach bez powodu? Czy też nie masz z tym problemu?
.
Czy próbowałeś / próbowałaś zrobić sobie kiedyś „DETOX” od telefonu i mediów społecznościowych? I masz na to sprawdzone sposoby?  Jestem ciekawa Twojej opinii!
.
O offlajnie na onlajnie… 

Leave a Reply