fbpx

A JAK TY DBASZ O „OSTRZENIE PIŁY”?

with Brak komentarzy
„Wyobraź sobie, że natknąłeś się w lesie na kogoś, kto gorączkowo ścina drzewo.
– Co robisz? – pytasz.
– Nie widzisz? – odpowiada ze zniecierpliwieniem. – Ścinam to drzewo.
– Wyglądasz na WYKOŃCZONEGO! – wykrzykujesz. – Długo już to robisz?
– Ponad pięć godzin – odpowiada. – I JESTEM SKONANY! To ciężka praca.
– Może ZRÓB MAŁĄ PRZERWĘ I NAOSTRZ PIŁĘ? – proponujesz. – Z pewnością poszłoby wtedy SZYBCIEJ.
– Nie mam czasu na ostrzenie piły – odpowiada mężczyzna stanowczo. – Ścinam drzewo.”*
KURTYNA!

Dziś w #lubieponiedzialki będzie o „ostrzeniu piły”, które jest jednym z 7 nawyków skutecznego działania wg. S.R.Covey’a. Dlaczego jest to tak ważne?

Doba ma tylko 24h – minimum 8h jesteś w pracy, 6-8h pewnie poświęcasz na sen, zostaje Ci 8h na całą resztę! Sprzątanie, zakupy, auto do przeglądu, dzieciaki do ogarnięcia, internety, TV, dojazdy i przejazdy w korkach… Trochę tego jest. Coraz więcej bodźców, natłok informacji, ciągły pośpiech. Im bardziej będziesz wyeksploatowany fizycznie i psychicznie, tym mniej masz siły na pracę i wszelkie obowiązki domowe.

Ważne jest, żeby jednak ZNALEŹĆ TROCHĘ CZASU DLA SIEBIE na odpoczynek, relaks w naturze, rozwijanie pasji, bycie z bliskimi, ćwiczenia fizyczne – takie właśnie „OSTRZENIE PIŁY”. Regeneracja sił, pozwala Ci odzyskać energię na całą resztę. Tylko tyle i aż tyle! Zgodzisz się ze mną?

Wyzwanie dla Ciebie na CAŁY ten tydzień – zarezerwuj minimum 1 godzinę na „OSTRZENIE PIŁY” i bądź konsekwentny… Zapisz co dokładnie znalazło się na Twojej liście na koniec tygodnia i zastanów się co najbardziej pozwoliło Ci doładować bateryjki? 😉 Podziel się w komentarzu swoimi obserwacjami!

 

Pozdrawiam,
Aleksandra Żybura, Coach

 

*Cytat z książki – „7 nawyków skutecznego działania”, Stephen R.Covey

 

#lubieponiedzialki #relaks #inspiracja #rozwojosobisty #afterwork #praca #lifecoach #wakacje #summer #letnieklimaty #podroze #covey #wakacje #wolnyczas #milosc #poznan #lifeworkbalance #lato2020 #slowlife #family #summervibes #polskanatura #ksiazki #zyjchwila #dziendobry #pozytywnapsychologia #bookstagram #covey

Leave a Reply