fbpx

Bardzo subiektywne podsumowanie 2020 roku… Dołączysz?

with Brak komentarzy

ROKU 2020 żegnam Cię bez żalu i sentymentów! Idź i nie wracaj…

Dzisiaj z racji końca roku trochę refleksji i przemyśleń. Zapraszam do lektury i podzielenia się własnymi przemyśleniami.

Nie ukrywam, że koronawirusy i lockdowny namieszały w moim życiu i planach zawodowych. Pewnie podobna sytuacja jest i u Was. Część rzeczy trzeba było przesunąć w czasie, część w ogóle wypadła, a resztę – nie miałam wyboru – musiałam przeorganizować.

Na początku byłam często wkurzona lub czułam się bezsilna, ale dotarło w końcu do mnie, że zwyczajnie na wiele rzeczy nie mam zupełnie wpływu. A skoro nie mam wpływu bezpośrednio na konkretne sytuacje, to może warto je odpuścić i się więcej nie frustrować??

To na co MAM WPŁYW, to zdecydować JAK TA SYTUACJA WPŁYWA BEZPOŚREDNIO NA MNIE i co z tym dalej zrobię. I z tą myślą wchodzę w Nowy Rok 2021!

Nie chcąc rozstawać się z tym rokiem w żalu i niezgodzie zrobiłam swoją LISTĘ POZYTYWNYCH RZECZY, które się zadziały poprzez nowe okoliczności.
1. Przewartościowałam swoje PRIORYTETY w życiu – tak, zweryfikowałam CO JEST DLA MNIE NAPRAWDĘ WAŻNE TU I TERAZ.
2. Lockdown spowolnił rytm mojego życia, więc miałam więcej czasu dla siebie i na własne przemyślenia na czym najbardziej mi zależy i jak widzę swoją najbliższą przyszłość.
3. Organizacja, planowanie i ELASTYCZNOŚĆ i dostosowanie się do ZMIANY – widzę jak ogromną wartość mają te kompetencje teraz i na przyszłość. Bez tego ani rusz i prywatnie i zawodowo.
4. Nauczyłam się kilku nowych rzeczy w trybie nieco przyspieszonym – u Ciebie podobnie?
5. Z perspektywy czasu widzę, że niektóre ograniczenia zmusiły mnie do zmiany dotychczasowego sposobu działania, ale również otworzyły przede mną nowe możliwości.
6. Okazało się, że nie potrzebuję tylu rzeczy, zakupów i minimalizm nie jest zły, a nawet mi pasuje!
I nie wiem jak to inaczej nazwać, ale cała ta sytuacja w 2020 wyostrzyła mi apetyt na życie! 😊

Zapraszam Cię, żebyś zrobiła podobną listę dobrych rzeczy, to pomaga! Podziel się nimi w komentarzu.
Życzę owocnych podsumowań!
Aleksandra Żybura,
Life & Business Coach

 

Leave a Reply