fbpx

Jedyne co jest pewne to ZMIANA…

with Brak komentarzy

Jedyne co jest pewne to ZMIANA. 

Tym stwierdzeniem raczej Ameryki nie odkryłam 😉 Potraktujcie to jako zachętę do przeczytania kolejnego poniedziałkowego posta mojego autorstwa… 

„Zmianą nazywamy fakt, że ktoś staje się inny lub coś staje się inne niż dotychczas.” (Defininicja wg SJP)

Już od dłuższego czasu interesuję się tematem zmiany w naszym życiu. I myślę, że to fascynujące i wielowymiarowe zagadnienie.
Zmiana to nasza codzienność, a ostatnimi czasy jeszcze bardziej doświadczyliśmy jej dynamiki w otaczającym nas świecie. Przypomnij sobie swoje życie prywatne, rodzinne i zawodowe z początkiem roku i porównaj do stanu aktualnego. Coś co kiedyś uważałeś za oczywistą oczywistość, nie jest już takie samo w sytuacji, którą zafundował nam koronawirus.
>> Pytanie jak się z tym czujesz?
>> Co straciłeś?
>> Czy brakuje Ci pewnych rzeczy?
>> A co nowego zyskałeś?
Tak, zyskałeś. Czy zauważyłeś ile i co „nowego” pojawiło się w Twoim życiu od momentu lockdown?

Co niesie ze sobą zmiana? 🤔

>> niepewność
>> strach
>> opór
>> ryzyko
>> działanie poza strefą komfortu 
Tak jest na początku, kiedy zderzamy się z nowymi wyzwaniami w życiu. W kolejnych krokach okazuje się, że powoli oswajamy zmianę, akceptujemy ją i zauważamy co możemy zrobić, żeby wyjść z niewygodnej sytuacji, dostosować się do nowych warunków i ba! nawet widzimy całkiem atrakcyjne możliwości dla siebie. Okazuje się, że ZMIANA to zarazem SZANSA NA NOWE, mimo że w pierwszym momencie niekoniecznie to dostrzegamy.
Zmusza nas do 👉działania poza utartymi schematami, 👉wydobywa nasz potencjał i 👉uruchamia nasze zasoby.
W końcowym etapie, kiedy jesteśmy zaangażowani i widzimy pierwsze efekty naszej pracy, zmiana nie jest już czymś nowym i strasznym. Zaczynamy odczuwać satysfakcję z własnych osiągnięć, a nawet niekoniecznie chcemy wracać do poprzedniego stanu rzeczy.
Każdy z nas mierzy się z innymi wyzwaniami w obliczu zmiany i każdy z nas inaczej ją przeżywa. I to jest OK. Pytanie na jakim etapie zmiany jesteś? I co możesz realnie z tym zrobić, żeby sobie pomóc?

A CO pomaga przy zmianie?

🎯 Zdecydowanie jasny cel, kierunek działania czy punkt na horyzoncie, do którego dążymy.

A TY z jaką zmianą się teraz mierzysz?

👉Dużą czy małą? 👉Zawodową czy prywatną?

 

Acha, i jeszcze jedno… Niektórzy z nas LUBIĄ ZMIANY i świadomie do nich dążą. Należysz do tego grona osób? Wraz z nimi czują pozytywny przypływ energii oraz motywację do działania! 💪

Czego i Wam życzę z początkiem nowego tygodnia!

 

Lubię poniedziałki… Serio! Idealny czas na nowe… zmiany, nawet te najmniejsze!

Leave a Reply