fbpx

Porozmawiajmy o LinkedIn #1

with Brak komentarzy
– Pani Aleksandro, ale ja nie lubię tych social mediów, tyle czasu w tym internecie. Po co mi jeszcze LinkedIn?? No i „wszyscy” LUDZIE będą widzieć te moje „rzeczy”.

I tu sobie myślę, OK, to porozmawiajmy PO CO Ci ten LinkedIn…

Napiszę krótko. Jeśli szukasz nowej pracy lub planujesz zmianę w swojej karierze i poszukujesz nowych wyzwań w nowej firmie, to profil na LinkedIn jest koniecznością. LinkedIn to MUST HAVE…
Wyobraź sobie – na początku inwestujesz swój czas na stworzenie profesjonalnego profilu LinkedIn. Na LinkedIn są aktywni REKRUTERZY, którzy wyszukują tu kandydatów pod swoje rekrutacje. Jeśli zadbasz o swój profil, to będzie on Twoją zawodową wizytówką, która tak naprawdę pracuje, nawet jak Ty śpisz.
Dodatkowo na LinkedIn możesz sama aktywnie szukać ofert pracy – korzystać z wyszukiwarki, ustawić alerty. Przede wszystkim zwiększasz swoją dostępność i nawiązujesz kontakty m.in. bezpośrednio z rekruterami z firm, które Cię szczególnie interesują.

Naprawdę LinkedIn to morze możliwości… Tu budujesz swoją markę osobistą.

Tak, możesz również wysyłać wyłącznie CV na ogłoszenia o pracę pojawiające się na portalach ogłoszeniowych, ale tak naprawdę to jest najtrudniejsza opcja poszukiwania pracy. Teraz nie wystarczy biernie odpowiadać na oferty. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse i dotrzeć do ofert na ukrytym rynku pracy, to aktywność na LinkedIn jest podstawą.
To tak w skrócie. Temat LinkedIn to naprawdę dużo więcej wątków i możliwości. Będę je dla Was rozwijać w kolejnych wpisach.
Aleksandra Żybura,
Life & Career Coach

 

#linkedin #kariera #coachingkariery #careercoach #nowapraca #zmianazawodowa #kobiecastronakariery #ksk #poznan #rozwojosobisty #szukampracy #opentowork #rozwojkariery #praca #kobietawbiznesie #korpo #zmiana #career #kobietapo30 #kobietapo40 #kobietawpracy #konsultacjekariery #trenerlinkedin #personalbrand #markaosobista #lifeworkbalance

Leave a Reply